Zamieszkaj w podkrakowskich Michałowicach

Zamieszkaj w podkrakowskich Michałowicach

Gmina Michałowice została wyróżniona pod względem społeczno - gospodarczym, w 2017r. w Rankingu Gmin Małopolski zajęła 6 miejsce.
{[description]}

Blisko natury

Gmina Michałowice pod Krakowem leży na pograniczu południowo – zachodniej części Wyżyny Miechowskiej i południowo – wschodniej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej. Dzięki wyżynnemu położeniu z różnych zakątków Gminy rozlegają się piękne widoki. Prawie 2/3 powierzchni Michałowic stanowią tereny chronione Dłubniańskiego Parku Krajobrazowego i Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie. Nieograniczony dostęp do terenów zielonych oraz tras rowerowych zachęca do aktywnego wypoczynku i rekreacji. Na terenie Michałowic działają także stadniny koni, które oferują naukę jazdy konnej, przejażdżki oraz hotele dla koni. Położenie na terenie Dolinek Krakowskich zapewnia dostęp do licznych skałek i ostańców, które sprzyjają uprawianiu wspinaczki. Zaledwie 20 minut dzieli nas od Ojcowskiego Parku Narodowego, który stanowi doskonałe miejsce wypadowe na weekendowe wycieczki. Przez teren Gminy przebiegają ponadto liczne szlaki turystyczne w tym mający ponad 1000 letnią tradycję szlak św. Jakuba biegnący do Santiago de Compostella w Hiszpanii.

 

Blisko miasta

Dogodne położenie względem Krakowa zapewnia dobrą komunikację z miastem. Przez teren Gminy przebiega droga krajowa E7 kierunek Kraków – Warszawa. W przyszłości dojazd do miasta będzie jeszcze szybszy dzięki planowanej budowie odcinka trasy ekspresowej S7, która będzie łączyła się z mającą powstać Północną Obwodnicą Krakowa.

 

Blisko usług

Gmina Michałowice zajmuje obecnie drugie miejsce pod względem salda migracji wśród małopolskich gmin. Napływ nowych mieszkańców i budowa nowych domów wpływają na rozwój infrastruktury oraz usług publicznych i prywatnych. Na terenie Michałowic powstał nowoczesny budynek administracji, w którym mieści się Urząd Gminy oraz Centrum Kultury i Promocji stanowiące zaplecze dla wydarzeń kulturalnych. W Centrum funkcjonuje także kino i biblioteka. Ponadto na terenie Gminy rozwijają się usługi oświatowe, gastronomiczne, rekreacyjne i handel. 

 

Gmina Michałowice pod Krakowem to doskonały wybór dla osób które chcą zamieszkać z dala od wielkomiejskiego zgiełku z jednoczesnym dostępem do atrakcji i usług jakie oferuje Kraków.

Panorama Michałowic

Galeria: Michałowice i okolica Zobacz galerię

Klub Jazdy Konnej Szary w Michałowicach
Ojcowski Park Narodowy
Pochylec
Centrum Kultury i Promocji, w tle budynek Urzędu Gminy Michałowice

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Podaj numer, a oddzwonimy do Ciebie!